O mněKamarádiNovinkyFotogalerieAktivityPoděkováníKontaktGuestbook

Novinky

23.8.2009 jsem úspěšně složila zkoušku ZZO, a to s 58 body! Pro mě i paničku je to velký úspěch, protože jsme se takhle předváděly poprvé, takže nám nervy opravdu pracovaly. Uf, máme to za sebou, a těšíme se na další pokusy. Fotky z této zkoušky jsou ve fotogalerii a výsledková listina v aktivitách.

15.11.2009 jsem úspěšně složila zkoušku ZOP, celkem 94 bodů. Trošku jsme to tentokrát odflákly, ale zrovna jsem poprvé hárala, takže jsem měla náladu spíš jankovitou :-) Taky to čekání od ranního nástupu do konce akce, abych mohla předvést co umím, nebylo nic moc. Naštěstí nám přálo i přes to děsné datum počasí. Výsledková listina je v aktivitách a fotky najdete na tomto odkazu:

http://boruvka1.rajce.idnes.cz/20091115_zkousky_K.Vary/#album

22.11.2009 nás navštívila chovatelka Iva se svojí smečkou - Mii maminkou Anouk a Mii bráškou Allegrem. Mia se chovala přesně jako jedináček zvyklý na svoje pohodlí a hájící si své prostředí :-) a trochu se tedy probrala až na procházce . Vydali jsme se z Paliče lesem po hraničním překrytí směrem k Dyleni, kterou jsme už neměli síly zdolat. Přidali se k nám Zuzka s jejím Lukym, se kterými jsme se dlouho neviděli - udělali nám radost. Ještě že nám počasí přálo, mohlo být vzhledem k datumu mnohem hůř. Při návratu mezi pastvinami ovcí nás nezapomněl zlým pohledem kontrolovat  majitel - starý bručoun- u kterého nikdy nevíme, co se mu zrodí v hlavě a kdy na nás zaútočí (kdysi vyhrožoval střelbou). Protože s námi byl tentokrát alespoň jeden muž, bylo to v pohodě, a strarý vrahoun zůstal mezi vraty.  Vycházky touto cestou se pomalu stávají adrenalinovým sportem :-) Přesto že bylo celkem špatné světlo na focení, podařilo se Ivě pořídit pár snímků celé smečky, které jsou k nahlédnutí ve fotogalerii. Těšíme se na další setkání, bylo to fajn. D&M

21.12.2009  - přejeme všem krásné vánoce, hodně pohody, dost času na všechno na co se těšíte a taky na hraní ! Mia & její smečka.

1.1.2010

Všem kamarádům přejeme hodně štěstí a zdraví v novém roce !!! Mia & její smečka

28.1.2010

Mia včera absolvovala rentgen na dysplazii kyčelních kloubů, tak nám držte palce, jaký ortel MVDr.Snášil z Brna vynese. Náš veterinář to vidí dobře, uvidíme.

Jinak nás letošní lednové počasí vyhnalo z polí do lesa, kde jsou schůdnější cesty. Cvičit se toho teď moc nedá, takže odpočíváme a čekáme až sleze sníh a plánujeme aktivity na jaro.

13.2.2010

V týdnu jsme obdrželi výsledky DKK, které dopadly skvěle: 0/0 (osvědčení je v sekci "o mně").  Zatím jsme si domluvili výcvik u lov.kynologa v sousedství, který svojí fenku taky připravuje na PZ a těšíme se do Těšan :-) na týdenní výcvik v květnu. Snad nám plány nic nepřekazí!  

15.5.2010

Opět se ozýváme po delší odmlce. Strávily jsme teď s Miou týdenní lovecký výcvik u Jaromíra Gratcla v Těšanech u Brna. Přesně tohle jsme obě potřebovaly. Mia se konečně setkala s živou pernatou, která u nás není, a panička dostala hodně odborných rad. Škoda jen, že se výcvik časově překrýval s klubovou výstavou VO, kde jsme se mohly setkat s Mii rodiči a sourozenci a jejich chovateli. Slibujeme, že v září se určitě zúčastníme, a vybojujeme konečně "V" !!!!

Celý týden jsme na výcviku nasávaly a vstřebávaly všechno, co se dělo. Sešla se správná parta lidí (zdravíme Peťu, Lukáše, Hanku, Šárku atd...!!!)  a výborní výcvikáři - zkušení chlapíci. Nejen Jaromír, ale i páni Šebesta a Šmikmátor nám hodně poradili jak na svá psiska - každý potřebuje jiný přístup. Denně jsme cvičili hledání v poli, aporty, dohledávky i vlečky - pár lidí se koupalo se svými psy kteří nechtěli pro aport do vody :-) Nakonec všichni zvládli všechny disciplíny a někteří dokonce výcvik zakončili podzimní zkouškou. Kdyby Mia nebyla poserka z výstřelu, šly bysme do toho taky, protože už všechno zvládá dobře. Je to ale od mala nedůvěřivá a opatrná potvůrka, takže na výstřelu musíme zapracovat. Dostala jsem radu, jak na ní ( výborný byl osobní přístup k lidem a jejich psům, které výcvikáři po pár dnech dobře poznali), takže i teď  při výcviku střílíme alespoň ze startovačky, a to při aktivitách, které Miu baví a dělají jí šťastnou. Musí si spojit: výstřel = hurá bude zábava. Miluje naštěstí hledání v poli, tady zapomene na všechno co se jí nelíbí, je to pro ní myslím vrchol blaha. Výcvik byl pro nás obě velkým přínosem. Jela jsem až k Brnu kvůli zvěři, a udělala jsem dobře. Mia se hodně "rozhledala" a "rozvystavovala" - jsem z ní nadšená. Doufám, že teď už samy přípravu na PZ zvládneme a na podzim to dáme. Možná se pokusíme i o zkoušku speciální vodní práce, Mia je ve vodě šikovná. Do fotogalerie jsem vložila pár fotek z výcviku a také z návštěvy místní bažantnice - určitě nakoukněte.

5.7.2010

Je tu konečně léto, takže jsme si celá smečka  udělali výlet do Chorvatska. Mia všechno zvládla parádně, i když trvalo chvíli než se zaklimatizovala. Před odjezdem jsme si pro jistotu nechali na veterinární správě udělit do Mii mezinárodního očkovacího průkazu kulaté razítko o očkování, aby nebyly problémy s celníky nebo policií v cizině. Taky se dá pejsek dobře pojistit pro případné veterinární zákroky v cizině, to jsme rádi využili - člověk nikdy neví.... Máme štěstí, že Mia ráda cestuje autem. Nebyly problémy tam ani zpět, je jasné že při každé zastávce je dobré pejska nechat proběhnout, napít, vyvenčit. Na místě jsme vychytali celých 9 dní jasno s teplotami okolo třicítky, proto jsme Miu brali s sebou na pláž (tak kde to nebylo zakázáno) jen ráno a odpoledne po 17.00 hodině. Koupání v moři jí taky nedělalo problémy, jen ta voda - brrr - to ochutnala jen první den a došlo jí i jejímu žaludku, že tohle se pít nedá.  Zatímco my jsme tmavli, Mii srst díky koupání v moři a sluníčku bledla, takže je z ní teď krásná Mia stříbrná šedivka :-) No, ale doma je doma, co si budeme povídat :-)  Po návratu jsem jí vzala vyběhat na naši oblíbenou velikou louku (to tam ti Chorvati neměli) a bylo vidět, že patří sem k nám, a je to to "její" .  Mia si užila dovolené a odpočinku, takže doufám, že se zase pustí s chutí do výcviku. Koukněte na fotky ve fotogalerii - tam kde je pohled na moře s lodí je vidět i políčko a travina  (pohled z našeho balkonu), kde byly bažanti a křepelky. Je jasné, že jsme je nenechali v klidu ......:-)

srpen 2010

V srpnu jsme pokračovaly ve výcviku, dokonce nám s ním pomáhal pan výcvikář ze sousedního spolku. Díky němu jsme mohli zkoušet vodní práce v sousedním Německu, kde působí další ze specialistů na výcvik loveckých psů, a to velkých müsterlandských ohařů. Zkoušeli jsme slídění za živou kachnou v rákosí. Zkoušky odkládám na příští rok, chci mít všechno pokud možno v první ceně, a vůbec - nemáme kam spěchat. Zjistila jsem, že Mia se svojí měkkou povahou nesnese častý výcvik a dril. Opravdu se mi potvrzuje to, co stále čtu ve výcvikových příručkách-  že každý pes je individualita a potřebuje zvláštní přístup. Při omezení výcviku na max 1 x týdně vidím velké zlepšení v chuti a práci v terénu. Musím Miu pochválit za prácí při hledání (nádhera!), už pevném vystavení a práci po výstřelu. Mám z ní velkou radost.      

4.září 2010

Hned první zářijový víkend jsme se byly podívat jako hosté na zahájení lovecké sezony v místním mysliveckém spolku a zúčastnily jsme se s nimi prvního lovu kachen. Mia z toho byla tedy trochu vedle, ale máme slíbeno, že můžeme chodit stále a pomalu se tak obě dostávat do praxe. Jen tak dále...

11.9.2010

Zúčastnily jsme se speciální klubové výstavy výmarských ohařů ve Velké Bíteši a hurááá - uspěly jsme v konkurenci dalších 11 fenek  s V4 ! Pro nás velký úspěch na to, že jsme byly podruhé na výstavě. Příští rok se zase hodláme zúčastnit a ohrozit vyšší příčky!!!

 posudkový list  je v sekci "aktivity"

Po cestě domů jsme se zajely podívat na naší chovatelku Ivu a její smečku - nové přírůstky B vrhu . Prostě nádhera, nádherní malí výmaráčci....koukněte na webovky Ivy chovatelské stanice, kde jsou k nahlédnutí i videa: www.cisarskyostrov.cz

31.10.2010

Celý podzim jsme se účastnily s místními myslivci lovu kachen, i když jen jako návštěva. Cením si toho, že nám účast umožňují.  Mia si musí zvyknout na prostředí lovu, na pořádnou střelbu, na skupinu lidí v zeleném a se zbraněmi:-) -a na smečku loveckých psů. Je zatím zbytečně plachá, ale není divu. Je to pro ni nové, jsme na samotě. Už to není jen výcvik někde "bokem", ale cenná praxe.

31.12.2010

Konec roku jsme prolenošily, o to víc se těšíme na novou sezónu! Pořídili jsme Mie dva kočičí kamarády, neb myší tu máme okolo domu požehnaně. A Mia je z garáže opravdu nezvládně vyhubit :-) Jsou to koťata Lízinka a Eduard. Už se spolu všichni dobře sžili (opravdu jsem nevěděla, co od výmara čekat....). 

Všem našim kamarádům přejeme do roku 2011 hodně zdraví, štěstí a úspěchů.

 

29.1.2011

Krásné slunečné a mrazivé počasí nás nutí obcházet zase místní revír. Naštěstí ubyl sníh a je umrznuto, takže není problém se vydat na několikahodinový výšlap.  V sekci fotogalerie je k nahlédnutí pár fotek z okolí našeho obydlí, Dolní a Horní Lipiny u Chebu. Je tu prostě krásně!!! - koukněte....

Dnes je Pondělí, 17.06.2024, svátek má Adolf.